Vodítka pro psa

Pokud se rozhodnete koupit vodítko, může se zdát jeho výběr velmi prostý a jednoduchý. Ve skutečnosti je to důležitý krok (společně s koupí obojku) při výběru potřeb pro svého psa.

Na trhu je k dispozici spousta vodítek v různých velikostech, délce, materiálu, barvě, člověk se rozhoduje také podle toho, jak se mu výrobek líbí. Nicméně, záleží na tom, na co vodítko budete potřebovat, pro jakou rasu psa, zda je poslušný..

Vodítka z nylonu - nylon je pravděpodobně nejběžnější materiál používaný na vodítka. Nylon je levný, silný, dodávají se v různých barvách. Může se stát, že pokud máte silného, nezvládnutého psa, který uvidí kočku nebo veverku, bude za ní táhnout a „spálíte“ si dlaň o vodítko. Nylonové vodítko je dobré jako první vodítko pro štěně, protože je velmi lehké.

Stopovací vodítka - jsou určena na učení přivolání, ale i na volné proběhnutí psa s tím, že v případě, pokud potřebujeme psa zastavit, jde to lehce - sešlápnutím vodítka k zemi. Jejich délka je zpravidla 5m nebo 10m, šíře různá, podle velikosti psa.

Řetězová vodítka jsou další levná volba, ovšem – na ruce je těžké, může být nebezpečné pro zuby psa, po omotání kolem prstu a následném zatažení silným psem si můžeme způsobit zlomeninu.

Kožená vodítka - kůže je zdaleka nejoblíbenější materiál pro vodítka. Je to neuvěřitelně silný materiál, který se změkčí až při častém používání.

Samonavíjecí vodítka -  s tím dopřejete svému psovi trochu volnosti v místech, kde není možno, aby běhal volně. V dnešní době jsou na trhu spousty modelů od 2 metrových vodítek City – určených do města, 3-metrových, 5-metrových, lankových, páskových, v různém barevném provedení, i v luxusním designu – s kamínky.

U zboží zvolte Přidat do oblíbených.
Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 412 e-shop systém banan.cz