Jaký pořídit pelíšek pro psa?

Stejně jako lidé, tak i všichni psi touží po příjemném místě k odpočinku. Výběr správného typu pelíšku pro vašeho psa může být trošku složitější.

K dispozici je obrovské množství pelechů, luxusních pelíšků, matrací, kukaní a polštářů různých tvarů a barev. Jak tedy vybrat ideální pelíšek?

Volba správné typu pelechu bude jednodušší, pokud budete dobře znáte svého psa. Co dělá, než se uvelebí ke spánku? Načechrá si deku, zaškrabe, otočí se v kruhu jednou nebo dvakrát, než si lehne? Pokud ano, můžete mu vybrat místo k spánku ve tvaru kukaně.

Spí váš pes nejradši s nataženýma nohama? Pokud ano, můžete mu pořídit nejlépe obdélníkovou matraci, která mu umožní větší prostor.

Nebo necháváte svého psa ležet na sedačce či v posteli? Pokud vám to nevadí, není problém, snad jen můžete použít jako ochranu psí deku.

Pokud nechcete, aby váš pes spal ve vaší posteli, zkuste najít na trhu nějak pohovku pro psy, která bude stejně měkká jako vaše postel. 

Z hygienických důvodů je velmi důležité, aby se dal pelíšek buď celý prát, nebo měl snímatelný potah. Při výběru pelíšku je také důležité, z estetického důvodu, aby se vám hodil k vybavení bytu.Také byste měli brát v úvahu věk psa, zdraví, plemeno.

Štěňata a psi, kteří rádi koušou předměty, by nikdy neměli mít pelíšek, který má uvnitř jako výplň např.kuličky nebo jiný druh vycpávky, protože hrozí ucpání střev po požití.

Starší psi a obří plemena psů by měli mít kvalitní pelechy pohodlné a měkké proti otlakům nebo z paměťové pěny. V případě, že je pes starší nebo nemocný a má rád teplo, existují také termo pelechy.

V létě naopak oceníte nabídku ochlazujících pelechů.  

Jana Antelová

U zboží zvolte Přidat do oblíbených.
Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 412 e-shop systém banan.cz