Jak vybrat obojek pro štěně

Vybíráte obojek pro své nové štěně? V dnešní době máte nesčetně různých možností, kde obojek koupit. V kamenných obchodech můžete rovnou vyzkoušet, v e-shopech bude záležet jen na tom, jak přesně své štěně změříte, zato máte ale větší výběr různých značek, barev, zdobení, obyčejné látko, nebo luxusní obojky.

Důležitá je také identifikační známka (tagiska), kterou by mělo mít každé štěně, nejlépe společně s čipem. Obojek pro štěně by měl být z jemné kůže nebo látkový, aby byl lehký, měkký a pružný. Dobře si obojek, který jste si vybrali, prohlédněte a změřte.

Nesmíte zapomínat, že vaše štěně nebude malé věčně. Štěňata rostou a sílí velmi rychle, takže pokud vyberete velikost, která je mu opravdu akorát, stane se, že obojek mu bude za velmi krátkou dobu malý.

Pro malé rasy – čivava, jorkšír, krysařík, toy plemena, je lepší jako první místo obojku koupit postroj (kšíry) pro psy, aby se neporanil jeho jemný krček, nebo aby se z obojku nevyklouzl a neutrpěl smrtelný úraz např.pod koly aut.

Obojek nebo postroj štěněti dávejte pouze při procházce, nenechávejte mu jej na krku, když je doma sám, mohl by se zachytit např.o nábytek a uškrtit se.    

Jana Antelová  

U zboží zvolte Přidat do oblíbených.
Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 412 e-shop systém banan.cz