Jak ochránit svého psa proti blechám a klíšťatům

Když na jaře začne teplé počasí, nezapomeňte chránit svého psa proti blechám a klíšťatům. V posledních letech jsou teplé zimy a celkově počasí se zdá být teplejší.

Zatímco mírné teploty brzy na jaře lákají do přírody s vašimi domácími mazlíčky, bohužel to znamená i dřívější výskyt klíšťat a blech.

Klíšťata přežít zimu v mikroklimatu a na jaře může jedno klíště naklást stovky až tisíce vajec najednou. Blechy dokonce mohou přežít teploty i pod bodem mrazu na volně žijících zvířatech nebo uvnitř domů a budov.

S jarními teplotami začíná sezóna těchto krvežíznivých parazitů. Je prakticky nemožné blechy a klíšťata úplně vyhubit. Ale jde minimalizovat jejich výskyt.

Zvířata žijící volně v přírodě – veverka, ježek, kočka, mohou přinést bleší vajíčka i klíšťata do vaší zahrady. Je možné snížit počet blech omezením přístupu těchto zvířat k vašemu domu. Trávník je třeba udržovat hodně nakrátko posekaný, aby nebyl vhodným domovem pro klíšťata.

Chraňte svého psa nebo kočku prostředky proti klíšťatům a blechám. Výrobky různých značek, např. Frontline, Fypryx, Kiltix, Effipro, Kiltix, Bio Kill a další,  pomohou ochránit vašeho psa nebo kočku před nevítanými klíšťaty nebo blechami. Dokáží zabubit i již dospělé blechy, vajíčka a larvy tak i všechny fáze klíšťat. Nevynechte ani jednu měsíční dávku, protože jinak vaše domácí zvířata mohou být vystavena stále těmto parazitům.

Je nutné ošetřit všechny psy a kočky v domácnosti, protože stačí jedno neošetřené zvíře a může to vést znovu k zamoření blechami v domácnosti. Přípravkem proti těmto parazitům ošetřete i místa, kde psi nebo kočky leží – pelechy, sedačky, aby nebylo možné další jejich množení.

C.Millan/J.Antelová

U zboží zvolte Přidat do oblíbených.
Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 412 e-shop systém banan.cz