6 tipů jak zvládnou psa na procházce

Zde je šest tipů, jak chodit se svým psem na dobrou procházku. Když jsem se svou psí smečkou, často chodím asi s deseti psy najednou, někdy dokonce i bez vodítka, pokud jsem v bezpečné oblasti. Lidé jsou tím ohromeni, ale je to jednoduché. Psi mě mají jako svého vůdce smečky. To je důvod, proč mě psi následují tam, kam jdu.

1. Jděte vpředu před vaším psemChůze před vaším psem vám umožní být viděn jako vůdce smečky. Pokud vás váš pes ovládá na procházce tažením vodítka, je vůdce smečky on. Vy byste měl být ten první, kdo otevře dveře a vyjde ven. Váš pes by měl jít vedle vás, nebo za vámi během procházky.

2. Použijte krátké vodítko.To vám umožní mít větší kontrolu. Nasazení vodítka na samém vrcholu krku (za uši) vám pomůže snadněji komunikovat, vést, a opravovat svého psa. Pokud potřebujete větší pomoc (aby pes netáhl), zvažte koupi Ohlávky Halti.

3. Choďte na delší procházkyProcházky v dopoledních nebo odpoledních hodinách jsou ideální delší, doporučuji tak 30 – 60 minut. Specifické potřeby každého psa se liší. Poraďte se se svým veterinářem a sledujte chování vašeho psa, abyste zjistili, jestli mu procházky vyhovují a pokryjí jeho ptořeby.

4. Odměna psa během procházkyPokud je váš pes klidný a udržuje správný stav mysli, odměňte ho tím, že mu ulevíte a necháte ho čichat kolem. Pak budete muset rozhodnout, kdy „čas odměny“ ukončíte. Mělo by to vždy být kratší, než je čas celé procházky.

5. Udržujte si vedoucí postavení a to i po procházce.Když se dostanete domů, nepřestávejte se chovat jako vůdce smečky. Nechte vašeho psa čekat, než si odložíte vodítko, nebo sundáte boty.

6. Odměňte svého psa po procházce.Odměna za dobrou „práci“ vašeho psa je jídlo a voda.

By Cesar Millan

Jana Antelová

U zboží zvolte Přidat do oblíbených.
Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 412 e-shop systém banan.cz